کاربرد ایرینگ

بازگشت به وبلاگ
زیر نشیمنی , به نشین , کاهش درد , کاهش کمر درد

کاربرد ایرینگ

عمدتا افرادی که در طول روز به مدت طولانی در وضعیت نشسته قرار دارند ، بر اثر فشاری که وزن بالاتنه بر مهره های پایین ستون فقرات می آورد ، دچار دردهایی خصوصا در ناحیه نشیمنگاه می شوند. امروزه کمتر کسی است که با کاربرد ایرینگ و پشتی طبی آشنا نباشد، زیرا جزء تجهیزاتی هستند که از قدیم توسط کارمندان و کارکنان مورد استفاده قرار میگرفتند.

استفاده از ایرینگ و پشتی طبی فقط مربوط به صندلی‌های معمولی و یا اداری نیست، بلکه امروزه در بسیاری ازخودروها حتی با وجود طراحی‌های پیشرفته صندلی، باز هم از آنها استفاده می‌شود. این پشتی‌ها به دلیل دارا بودن شکل خاص و منحصربه‌فرد به خوبی فضای گودی کمر را پوشش داده و جریان خون را در این منطقه برقرار می‌سازند.

انواع ایرینگ ها را با نامهای به نشین های ارتوپدی ارگونومیک، بالش طبی زیرنشیمنی، زیر نشیمنی، ایرینگ، بالش طبی نشیمنگاه، به نشین دنبالچه در بازار میتوان پیدا کرد.

کاربرد ایرینگ

برای کاهش فشار وارد بر استخوانهای نشیمنگاهی و دردهای نشیمنگاهی در نشستن های طولانی مدت باید از یک ایرینگ مناسب استفاده کنید.

اگر مجبورید بیشتر ساعات روز را پشت میز کامپیوتر و یا میز کار بنشینید حتما درد را در ناحیه نشیمنگاه حس کرده اید. دردی که شما را مجبور می کند کمی حرکت کنید اما به محض نشستن دوباره به سراغتان می آید.

برای درست نشستن باید روی استخوانهای نشیمنگاهی بنشینید. استخوان پاشنه پا و استخوانهای نشیمنگاهی دو استخوانی هستند که برای تحمل بیشترین فشارها در بدن انسان تکامل یافته اند. استخوان های نشیمنگاهی مهمترین و بهترین ناحیه برای تحمل وزن هنگام نشستن هستند که ۶۵ درصد وزن بدن را هنگام نشستن تحمل می کنند و این درحالی است که هر کدام از این استخوانها تنها با ۸ درصد سطح صندلی در تماس هستند.

اگر روی یک سطح صاف و بدون انعطاف بنشینید، استخوان های نشیمنگاهی در ته لگن، به ناحیه ی کوچکی از عضلات باسن، عصب سیاتیک و رگ ها سابیده می شوند و دچار بی قراری و درد می شوید. در این هنگام سعی می کنید از جایتان بلند شوید و درد را کاهش دهید اما دوباره به محض نشستن این درد سراغتان می آید.

به طور معمول ایرینگ توسط پزشکان برای افراد دارای کمر درد، دیسک کمر، التهاب دنبالچه، هموروئید و مادران باردار تجویز می شود، زیرا با کاهش فشار وارد بر اندام های تحتانی بدن در هنگام نشستن، درد ناشی از بواسیر را کاهش داده و به آرامی به بهبود زخم های حاصل از آن کمک نماید.

اشتراک این نوشته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ
راهنمایی نیاز داری؟با من صحبت کن