علت درد پا

بازگشت به وبلاگ
پا درد , درمان درد پا , کشیدگی تاندون ها , آسیب به بافت اسکلتی

علت درد پا

علت پا درد یک اتفاق طبیعی است که ممکن است به طور مداوم به سراغتان بیاید , که منجر به مشکلات عضلانی استخوانی زانو، مفاصل ران، درد و سرانجام موجب لغزش یا از دست رفتن تحرک ها می شود.
منشا درد می‌تواند عصبی، اسکلتی – عضلانی و عروقی باشد،‌گاهی نیز چند علت همزمان موجب درد پا از زانو به پایین می‌شود.

درد اسکلتی – عضلانی دردهایی مانند درد ساق پا , زانو درد، کمردرد، مچ درد، از جمله دردهای ناشی از درد اسکلتی پا هستند که هنگام فشار و کشیدگی زیاد تاندون، ربات و عضلات پا اتفاق می‌افتند. از جمله علائم این نوع پادرد، سندرم‌های دردناک شبانه، شکستگی‌های پی درپی و گرفتگی‌های ناگهانی است.

علت درد پا از زانو به پایین چیست ؟

درد پا از زانو به پایین در سنین مختلفی به دلایلی مانند آسیب به عضلات پا، پارگی تاندون و ربات، خستگی زیاد، رگ‌های واریسی وانواع مختلفی اتفاق می‌افتد که گاهی با استفاده از تجهیزات پزشکی و یا درمان خانگی و استراحت برطرف شده و گاهی هم نیاز به مراجعه پزشک دارد.

تاثیر درد پا از زانو به پایین چیست :

آسیب به بافت اسکلتی، عضلانی، عصبی یا عروقی پا .
شکستگی و ضربه به پا .
فشار زیاد به ساق پا در ورزش‌هایی مانند دو و میدانی .
درد پا ناشی از سرمای شدید .

عواملی که باعث پا درد می شوند:

علاوه بر استرس ناشی از افزایش وزن، هورمون های بارداری نیز باعث می شوند که رباط ها که پاهای شما را تثبیت می کنند، آزاد شوند. این دو عامل باعث فشار بیش از حد بر روی پاهای شما می شوند.

برای دور نگه داشتن درد پاها، کفش های شما باید اندازه و شکل درستی داشته باشند. به خاطر داشته باشید نیازهای کفش شما ممکن است با سن و سال شما تغییر کند، زیرا سایز پاها در طول سال تغییر می کنند. با کفش طبی و کفی خوب می توانید پاهایتان را از خستگی رها کنید.

زیاد پیاده روی کردن و یا ایستادن بیش از حد، به خصوص زمانی که با عوامل دیگر ترکیب می شود، می تواند باعث شود که حتی سالم ترین پا ها نیزآسیب شدید ببینند .

نکاتی که به شما برای داشتن پاهایی سالم کمک می کند :
  • کفش مناسب
  • استراحت کافی برای پا
  • کمک از غذاها
  • پابرهنه قدم بزنید
  • ورزش های مناسب و بازی با توپ

اشتراک این نوشته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ
راهنمایی نیاز داری؟با من صحبت کن