طرز استفاده از فشارسنج دیجیتالی

بازگشت به وبلاگ
فشارسنج , دستگاه فشار خون , سنجش فشار خون

طرز استفاده از فشارسنج دیجیتالی

توجه داشته باشید که فقط خرید فشارسنج دیجیتالی کفایت نمی کند، شما باید طرز استفاده از فشارسنج دیجیتالی را به درستی بیاموزید. فشارسنج های دیجیتالی نسبت به مدل های جیوه ای و عقربه ای، استفاده آسان تری دارند وا نیاز به آموزش تخصصی ندارند.

دستگاه‌های فشار خون معمولا دارای یک دفترچه راهنما هستند، که قبل از هر کاری، خواندن آن را در اولیت های خود قرار دهید، با مطالعه این راهنماها طرز استفاده از فشارسنج دیجیتالی را به خوبی خواهید آموخت.

  1. اطمینان حاصل کنید که آرام و راحت هستید، بدون هیچگونه اضطراب و نگرانی ، زیرا وجود هر کدام از این حالات، ممکن است در دقت اندازه گیری تاثیر بگذارد.
  2. سپس کاف فشارسنج را در حد فاصل شانه تا آرنج در وسط بازو ببندید، لازم است که کاف نه خیلی سفت و نه خیلی نرم بسته شود.
  3. حال فشارسنج بازویی را روشن کنید، میبینید که کاف پر از هوا شده و متورم می شود؛ تورم کاف به بازو شما فشار وارد می کند. بعد از چند ثانیه دستگاه به طور خودکار خالی از هوا می شود و سپس اعدادی بر روی صفحه نمایش دستگاه نمایان می شود.
  4. اعداد بالایی نمایانگر فشار خون بالا ، اعداد پایینی نمایانگر فشار خون پایین ، و اعداد پایین تر که معمولا اندازه کوچکتری  از نظر فونت دارند، مقدار ضربان قلب را نشان می دهند.
  5. در صورتی که فشار خون شما بالا باشد، چراغ دستگاه قرمز رنگ خواهد شد، اگر فشار خون به مقدار خفیفی وجود داشته باشد، چراغ نارنجی رنگ شده و در حالت فشار معمولی چراغ سبز رنگ است.
  6. در هر دو دقیقه، دو یا سه بار فشار خود را ثبت کنید و سپس میانگین آنها را محاسبه کنید. مشاهده خواهید کرد که اولین بار  خیلی بیشتر از دفعات بعدی است.
  7. فشارسنج‌های دیجیتالی بازویی معمولا دارای یک حافظه جانبی برای ذخیره دفعات مختلف اندازه‌گیری شده هستند، بدین صورت شما نظارت دقیقی بر روند شرایط سلامتی خود خواهید داشت.

اشتراک این نوشته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ
راهنمایی نیاز داری؟با من صحبت کن