آشنایی با نوار تست قند خون

بازگشت به وبلاگ
تست قند خون , نوار تست , دستگاه قند خون , نتیجه قند خون

آشنایی با نوار تست قند خون

نوار تست قند خون  در قوطی‌ای جداگانه قرار دارند و توصیه می‌ شود حتما بعد از درآوردن یک نوار از قوطی درب آن بلافاصله بسته شود تا بقیه نوارها حرارت نبینند و با رطوبت کمتری مواجه شوند.

قوطی نوارها را در محلی که رطوبت یا درجه حرارت خیلی بالا یا پایین دارد نگهداری نکنید و همیشه در دمای ثابت باید نگه داری شوند و همیشه به تاریخ انقضای نوار توجه کنید. هر قوطی حاوی یک نوار کنترل است که قبل از سایر نوارها باید داخل دستگاه گذاشته شود تا کد دستگاه با کد نوارها یکسان شود.

درواقع با خرید هر قوطی جدید باید این کار انجام شود. در غیر این صورت ممکن است نتیجه قند خون صحیح نشان داده نشود. گاهی اوقات دستگاه گلوکومتر کثیف می‌شود و لازم است با یک دستمال مرطوب آغشته به آب و صابون تمیز شود. توصیه می‌شود برای این کار از الکل و مانند آن استفاده نشود.

کاربرد نوار تست قند خون چیست ؟

نوارهای تست قند خون  نیاز به حجم خون بسیار پایین دارند.این نوارها آغشته به آنزیم مخصوصی بوده که بر اثر فعل و انفعالات شیمیایی در مجاورت گلوکز خون، میزان قند موجود در خون را محاسبه میکنند. در هر جعبه این محصول تعداد ۵۰ عدد نوار تست وجود دارد.

نوار تست  این امکان را برای کاربر فراهم می کند تا از نقاط مختلف بدن مانند انگشتان، کف دست خونگیری را انجام دهد. علاوه بر این، نوارها امکان خون گیری از مویرگ را فراهم می سازد. در زمان قرار دادن نوار در دستگاه کد نوار بر روی دستگاه نشان داده می شود کد نشان داده شده بر روی صفحه نمایش را با کد نوشته شده بر روی نوار کنترل کنید. بعد از نمایش علامت چشمک زن قطره خون، نمونه را بر روی نوار بگذارید. توجه داشته باشید که نمونه خون را باید بر روی قسمت سبز رنگ نوار گذاشته و قسمت مربع شکل نوار را بپوشاند.

سرعت پاسخ نتیجه تست قند خون بسیار کوتاه (۵ ثانیه) می باشد. بعد از خارج کردن نوار، دستگاه به صورت خودکار خاموش می گردد. در زمان استفاده از نوار تست باید توجه داشت که با دست خیس و آغشته به الکل به نوارهای تست دست نزنیم زیرا این امر سبب فاسد شدن نوارهای تست می گردد. هر نوار کد چیپ مخصوص به خود را دارد.

شرایط نگهداری نوار تست :

۱- دمای مناسب برای نگهداری از این محصول در حدود ۳۰-۲ درجه سانتی گراد و در جای خشک و خنک و دور از تابش مستقیم نور خورشید می باشد.
۲- درب جعبه را بلافاصله پس از برداشتن نوار محکم ببندید. از باز گذاشتن درب جعبه جداً خودداری نمایید، زیرا نوارها قابلیت جذب رطوبت را دارند و این امر موجب به وجود آمدن نتایج نادرست می گردد.
۳- توجه شود که هر نوار تست قند خون برای یک نفر و به صورت یکبار مصرف کاربرد دارد.
۴- نوار باید به صورت مسطح وارد دستگاه شود و از خم کردن آن خودداری کنید.
۵- نوارها را در تاریخ مصرفشان استفاده کنید .
۶- از خرید نوارهای غیر پلمپ خودداری کنید .

 

اشتراک این نوشته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ
راهنمایی نیاز داری؟با من صحبت کن