عملکرد کمربندهای لاغری

بازگشت به وبلاگ
کمربند لاغری , گن لاغری , کنترل وزن

عملکرد کمربندهای لاغری

امروزه استفاده از کمربندهای لاغری بسیار رواج یافته است، زیرا این محصولات توسط رسانه‌های مختلف تبلیغ می‌شوند، تبلیغاتی اغواکننده و بسیار جذاب! در این بخش در ارتباط با عملکرد کمربندهای لاغری با شما صحبت خواهیم کرد.

انواع مختلفی از این کمربندها وجود دارد که هر یک عملکرد متفاوتی دارند. از جمله این کمربندها لرزاننده، حرارتی، و ضربه زننده است که مکانیسم های تقریباٌ مشابهی دارند و با ایجاد گرمای داخلی باعث از دست رفتن آب بدن و چروکیده شدن سلول‌ها شده و یا باعث تحرک چربی‌ها و جابه‌جایی آن‌ها می‌گردند.

استفاده از کمربندها یا گن های لاغری فقط برای افراد چاق و دارای اضافه‌وزن نیست، بلکه افراد بسیاری هم هستند که اضافه‌وزن ندارند و از تجمع حتی مقدار کمی چربی در شکم و پهلو احساس ناراحتی می‌کنند.

کمربندهای لاغری از یک نوار پهن از جنس نئوپرن یا الیاف مشابه (نایلون و اسپندکس) که بسیار کشسان است تهیه می‌شوند، که با تحت‌فشار قرار دادن چربی‌های شکم و پهلو باعث کاهش سایز در این قسمتها می‌گردند.

عملکرد کمربندهای لاغری

۱. عرق کردن

با استفاده از این کمربندها بدن به میزان بیشتری عرق میکند، اگر هنگام انجام ورزش‌های هوازی، کمربند لاغری بسته شود باعث بالا رفتن دمای مرکزی بدن می‌شود. بدن برای خنک شدن و پائین آوردن دمای مرکزی تلاش کرده و فرد بیشتر عرق می‌کند.

بر اساس یک مطالعه تحقیقاتی، هیدراته بودن بدن (داشتن آب کافی) برای عملکرد طبیعی و به حداکثر رساندن بازدهی بدن در ورزش بسیار ضروری است. از طرف دیگر آبی که به هنگام تعریق از بدن خارج می‌شود لزوماٌ از ناحیهٔ شکم و پهلو نیست.

۲. فشرده شدن چربی‌ها

وقتی‌که شما کمربند را محکم میبندید باعث فشرده شدن چربی‌ها می‌شوید. اگر در روزهای شروع کاهش وزن خود باشید، بستن کمربند لاغری باعث می‌شود ظرف مدت کوتاهی لاغرتر به نظر بیایید؛ اما یادتان باشد که وقتی این فشار از روی سلول‌های چربی کم می‌شود، به‌تدریج به‌اندازه و شکل اولیه خود بازخواهند گشت.

۳. بهبود وضعیت قرارگیری بدن

اگر بدن شما فرم مناسبی ندارد و عضلات شکم و پهلوی ضعیفی دارید بستن کمربند لاغری در قسمت میانی می‌تواند باعث شود شکم شما را به داخل برده و پشت شما صاف گردد درنتیجه در شکل ظاهری مؤثر بوده و فرد لاغرتر به نظر می‌آید.

بستن کمربند لاغری باعث می‌شود بدن در وضعیت و شکل بهتری قرار گیرد زیرا باعث می‌شود نتوانید خم شوید یا قوز کنید؛ و بدین ترتیب از دردهای کمر هم جلوگیری میکند.

اما یادتان باشد استفاده از کمربند لاغری به منظور کاهش وزن و یا کنترل وزن کافی نیست! شما باید در کنار آن یک رژیم غذایی مناسب و همچنین تمرینات ورزشی کافی داشته باشید.

اشتراک این نوشته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ
راهنمایی نیاز داری؟با من صحبت کن